BLOG

Jak wygłuszyć mieszkanie?

utworzone przez | maj 6, 2020

Wygłuszenie pomieszczenia lub pokoju

Jak wygłuszyć mieszkanie? To pytanie stawia sobie coraz więcej z nas. Mamy problemy z sąsiadującymi firmami lub z głośnym sąsiadem. Wygłuszenie mieszkania ma bardzo szerokie znaczenie dla każdego mieszkańca. Możemy tutaj rozróżnić zamieszkanie w bloku mieszkalnym lub do mu jedno- lub wielorodzinnym. Jednak w każdym przypadku „wyciszenie” ma na celu odizolowanie się od źródeł hałasu zarówno powstających od instalacji jak i sąsiednich mieszkańców. Hałas to zjawisko jakie w ostatnim czasie jest jednym z największych zagrożeń dla środowiska człowieka. W bardzo dużym stopniu jesteśmy na niego narażeni tam, gdzie jest nasza ostoja, nasz dom.

Z pewnością projektowanie i realizacja budynków w dawnych czasach opierała się głównie na warunkach gospodarczych, natomiast w obecnym czasie poprawia się warunki życia wypoczynkowego i regeneracyjnego. W tym celu najważniejszym zadaniem jest zapewnienie spokoju oraz możliwości pozostania w „izolacji” od zewnętrznych jak i wewnętrznych hałasów. 

 

Jak wygłuszyć mieszkanie?

Wszelkie prace związane z ochroną przed hałasem powinny być uwzględniane podczas projektowania budynku a już najpóźniej podczas jego wykonywania. Niestety zauważamy, że przeważnie problem objawia się już po wykonaniu budynku lub mieszkania. W takich przypadkach aby zapewnić rozsądne rozwiązania promuje się tzw. „pudełko w pudełku”. Operacja ta polega na całkowitym odizolowaniu się od dźwięków zewnętrznych dochodzących do pomieszczenia.  Z pewnością Rozporządzenie Ministra Środowiska o dopuszczalnych poziomach hałasu  powinno być przestrzegane, ponieważ  chodzi o nasze zdrowie i dobre samopoczucie.

SONARCH Inżynieria dźwięku –    proponujemy rozwiązania na wykonanie podłóg tłumiących, ścianek dźwiękochłonnych oraz sufitów akustycznych. W każdym przypadku oferujemy dobór odpowiedniego materiału dźwiękochłonnego jak również indywidualne podejście do określonych potrzeb klienta. Więcej informacji o wygłuszeniu lub wyciszeniu pomieszczeń znajdą Państwo w zakładce Realizacje.